×

Message

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

توسط تولیت موقوفه صارمیه و استاندار اصفهان صورت گرفت: آیین افتتاح همزمان واحد های شماره 5، 7 و 13، مدارس متوسطه صارمیه در ناحیه 3 اصفهان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان ، در نوزدهمین روز از آبان ماه 1398 آیین افتتاحیه مدارس موقوفوه صارمیه، واحد های شماره 5 ، 7 و 13، با حضور استاندار اصفهان، آقای دکتر عباس رضایی، که مسئولیت تولیت موقوفه صارمیه را نیز بر عهده دارند، در ناحیه 3 اصفهان برگزار شد.

    در این مراسم، مدیرکل و معاونین نوسازی مدارس استان اصفهان، مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، رئیس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان، مدیر موقوفه صارمیه، مدیران آموزش و پرورش نواحی 3 و 4،  و جمعی از کارشناسان ناظر اداره کل نوسازی مدارس و مسئولین آموزش و پرورش و جمعی از اعضای هیات مدیره و خیرین مدرسه ساز استان حضور داشتند.

    استاندار اصفهان در این مراسم، از مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و عوامل اجرایی و کارشناسان نظارت و معماری اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان ، تقدیر به عمل آورد.

مدارسی که از طریق وقف ساخته می شوند مسئولیت بیشتری را برای دانش آموزان و معلمان آنها ایجاد می کند.

آقای دکتر عباس رضایی در آیین افتتاح مدرسه موقوفه صارمیه اظهار داشت: وقف مساله مهمی است که نیاز به توجه بیشتر مردم و مسئولین دارد و موقوفه ها نیز مسئولیت آفرین هستند.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم جامعه در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی توسعه پیدا کند باید به آموزش و پرورش و توسعه مدارس توجه کنیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه کاروان علم به سرعت درحال حرکت است، گفت: امروز باید بیش از گذشته با این کاروان همراه باشیم تا ایران اسلامی پیشرفت روزافزون داشته باشد البته بسنده کردن به کتاب های درسی کافی نیست بلکه باید از تجیهزات به روز در کنار کادر آموزشی مجرب بهره برد.

وی اضافه کرد: مدارسی که از طریق وقف ساخته می شوند مسئولیت بیشتری را برای دانش آموزان و معلمان آنها ایجاد می کند چراکه هر ریالی که واقف برای این مکان های آموزشی صرف کرده، ارزشمند و مقدس است.

رضایی تصریح کرد: ۹۰ درصد موقوفه صارمیه باید صرف مدرسه سازی شود و ۱۰ درصد آن نیز در اختیار حاکم شهر قرار می گیرد که از ابتدای تصدی خود بر مسند استاندار اصفهان تمام آن را صرف مدرسه سازی کرده ام .

وی افزود: باید به دقت و براساس نظر واقف، موقوفه ها را اداره کرد تا این امر خیر گسترش یابد چراکه معتقدم اگر همت واقفان و مردم شریف استان اصفهان به صورت کامل محقق شود در آینده دیگر نیازی به مدرسه سازی نخواهیم داشت به دلیل اینکه نیازهای آموزشی توسط خیران برطرف شده است.

استاندار اصفهان عنوان کرد: همانطور که ایثارگری های مردم استان در کشور زبانزد است و امیدوارم سال آینده بتوانیم افتخار دیگری برای این استان کسب کنیم و در جایگاه اول آموزش و پرورش کشور قرار بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر تمامی موقوفات صرف مدرسه سازی شود نشاط و شادابی مضاعفی در جامعه ایجاد خواهند کرد.

مدرسه موقوفه صارمیه 5، ناحیه 3 اصفهان

این پروژه در زمینی به مساحت 2304 مترمربع با زیربنایی معادل 2045 متر مربع دارای 12 باب کلاس درس، 4 باب اتاق اداری، 1 باب آزمایشگاه، 1 باب کارگاه، 1 باب کتابخانه، 1باب اتاق سمعی و بصری ، از محل اعتبارات موقوفه صارمیه و اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، تکمیل و تجهیز گردیده است.

مدرسه موقوفه صارمیه 13، ناحیه 3 اصفهان

این پروژه در زمینی به مساحت 1400 مترمربع با زیربنایی معادل 1387 متر مربع دارای 6 باب کلاس درس، 3 باب اتاق اداری، 1 باب نمازخانه، 1 باب آزمایشگاه، 1 باب کارگاه، 1 باب کتابخانه، 1باب اتاق سمعی و بصری از محل اعتبارات موقوفه صارمیه و اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، تکمیل و تجهیز گردیده است.

مدرسه موقوفه صارمیه 7، ناحیه 4 اصفهان

   این پروژه در زمینی به مساحت 3160 مترمربع با زیربنایی معادل 2217 متر مربع دارای 15 باب کلاس درس، 6 باب اتاق اداری، 1 باب نمازخانه، 1 باب آزمایشگاه، 1 باب کارگاه، 1 باب کتابخانه و 1 باب سالن اجتماعات به مساحت 220 متر مربع، از محل اعتبارات موقوفه صارمیه و اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، تکمیل و تجهیز گردیده است.

90 درصد موقوفه صارمیه طبق نظر واقف صرف مدرسه سازی در شهر اصفهان می شود.

    اولین مدرسه موقوفه صارمیه در اصفهان در محله‌ای نزدیک جلفا در سال ۱۳۰۰ساخته شده است. اکبر میرزا معروف به صارم‌الدوله از رجال دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی بوده، هشتمین پسر شاهزاده ظل‌السلطان و نوه ناصرالدین شاه قاجار؛ ظاهرا او قبل از وفاتش وقف‌نامه‌ای از خود به جا گذاشته به تاریخ 21 اسفند 1331 و 280 موقوفه مسکونی، کشاورزی و تجاری که مهم‌ترین‌شان در میدان امام اصفهان و بازار قیصریه است. صارم‌الدوله آنها را با نیت ساخت مدرسه وقت می‌کند آن هم فقط ساخت مدارس مقطع متوسطه. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم با احیای این موقوفات دبیرستان‌های دیگری به نام صارمیه ساخته شده است. تولیت موقوفه صارمیه طبق وقف نامه واقف، در اختیار حاکم وقت یا استاندار اصفهان خواهد بود.

    چندی پیش همزمان با هفته ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم، عملیات اجرایی احداث دبیرستان موقوفه صارمیه که هفدهمین واحد از مدارس موقوفه صارمیه می باشد، در مراسمی با حضور استاندار اصفهان در محل سابق مدرسه رحمت، در ناحیه 2 اصفهان به زمین زده شد.

Isfahan Provincial Schools 'Renovation School, an executive development organization, is a subsidiary of the Schools' Renovation Organization. This office is responsible for the construction, completion, repair and equipping of the educational units of the province.

Location on the map

آدرس بر روی نقشه

 

Visit statistics

TodayToday352
YesterdayYesterday1359
This weekThis week3020
This monthThis month36487
Total VisitsTotal Visits831563

Contact Us

Isfahan, Goldeh Street Garden, opposite Barajerner, Isfahan Province Schools Renovation Directorate
031-32222889
031-32223092
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.