×

Message

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

با حضور کلیه روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان، کارگاه آموزشی ایمنی مدارس برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، در دهمین روز از آذرماه 1398 کارگاه آموزشی ایمنی مدارس با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان و روسا و معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی نواحی و مناطق و مسئولین حوزه ستادی آموزش و پرورش استان در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره سه شهر اصفهان برگزار شد. در این جلسه مهندس سید مهدی میربد در سخنانی به اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی پرداخت و گفت : نگهداری و مراقبت فضا و تجهیزات در مدارس ،از وظایف اصلی بهره برداران مدارس پس از تحویل پروژه ها به شمار می آید.

   وی ضمن بیان نکات مربوط به نحوه صحیح نگهداری و مراقبت فضا و تجهیزات در مدارس که به صورت پاورپوینت و بر اساس زیر فضا های مختلف ارائه گردید ، ابراز امیدواری نمود که با همکاری مدیران و دست اندرکاران واحد پشتیبانی نواحی و مناطق استان، عمر بهره برداری از فضای کالبدی و تجهیزات فضاهای آموزشی و پرورشی به استاندارد های بین المللی نزدیک گردد.

   ایشان در مورد موضوع ایمنی مدارس افزود: تنها مرجعی که می تواند نسبت به ایمنی مدارس نظر فنی داده و جامع الشرایط است، ادارات کل نوسازی مدارس استان ها هستند.وی خاطر نشان کرد بر اساس بخشنامه های وزارتی، هر گونه تعمیر و تغییر و احداث می بایست مستقیما زیر نظر اداره کل نوسازی مدارس انجام گردد، که در غیر اینصورت ، مسئولیت حقوقی ناشی از آسیب ها و خطرات، بر عهده مجریان و ادارات آموزش و پرورش خواهد بود.

   وی ضمن تشکر از مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق، پیشنهاد داد که نیازهای مربوط به فضا و تجهیزات مدارس، را اولویت بندی کرده و در اختیار ناظرین ابنیه و تاسیسات این اداره کل قرار دهند.

   این کارگاه آموزشی با توجه به مصوبات کمیته ایمنی مدارس استان سیاست گذاری وتشکیل گردید.
   آقای سید محمد میرپور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در کارگاه آموزشی ایمنی مدارس گفت : نگهداری و مراقبت فضا و تجهیزات در مدارس ، آمادگی همه جانبه مدارس در برابر حوادث و سوانح در راستای ابلاغ ضابطه 406 ، مسئولیت های مدنی در حوادث مدرسه با همکاری دستگاه های مرتبط در کارگاه آموزشی ارائه شد که مدیریت بحران استان ، دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان آتش نشانی ، اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان ، اورژانش ، هلال احمر ، شرکت گاز برگزار شد . 
میرپور در ادامه افزود : این کارگاه آموزشی با توجه به مصوبات کمیته ایمنی مدارس استان سیاست گذاری وتشکیل گردید و ادارات موظف شدند بر اساس این ابلاغیه نسبت به تشکیل کمیته ایمنی مدارس در سطح ناحیه / منطقه و شهرستان اقدام نمایند و با ابلاغ ضابطه 406 به مدیران مدارس جهت تشکیل مدیریت سوانح مدرسه ؛ گزارشات مربوطه جمع آوری و جهت اقدامات لازم به سطح ادارات آموزش و پرورش و سطح استان ارسال گردد.

شناسایی مخاطرات و طراحی برنامه استراتژیک برای رفع آن ها، هدف اصلی کمیته ایمنی مدارس است.

   آقای مهندس منصور شیشه فروش، مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان، ضمن تشکر از اقدامات اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان اصفهان در بحث ایمنی مدارس، به قانون مدیریت بحران اشاره نمود و تشکیل کمیته ایمنی و سوانح مدرسه را در راستای اهداف و برنامه های این قانون برشمرد.

   ایشان طرح آمایش خطرپذیری استان به تفکیک شهرستان های استان را از جمله منابع مهم کمیته ایمنی مدارس بر شمرد و از مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان درخواست نمود با مطالعه دقیق قانون مدیریت بحران، نسبت به شناسایی و طراحی برنامه استراتژیک بر اساس ضریب آسیب پذیری مخاطرات طبق مطالعات آمایش خطرپذیری، اقدامات لازم را انجام دهند.

   وی  خاطر نشان کرد: طبق قانون مدیریت بحران، استعلامات مربوط به ایمنی مدارس می بایست از سامانه شناسنامه فنی مدارس اخذ گردد.

   در ادامه کارگاه های مباحث پزشکی، آتش نشانی، مباحث ایمنی گاز طبیعی، مباحث مربوط به ایمنی در زلزله، امداد های پزشکی، مسئولیت های مدنی در حوادث، با محوریت ضابطه 406، برگزار گردید.

Isfahan Provincial Schools 'Renovation School, an executive development organization, is a subsidiary of the Schools' Renovation Organization. This office is responsible for the construction, completion, repair and equipping of the educational units of the province.

Location on the map

آدرس بر روی نقشه

 

Visit statistics

TodayToday322
YesterdayYesterday1359
This weekThis week2990
This monthThis month36457
Total VisitsTotal Visits831533

Contact Us

Isfahan, Goldeh Street Garden, opposite Barajerner, Isfahan Province Schools Renovation Directorate
031-32222889
031-32223092
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.