×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 496
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 495
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 494

معاونان فنی ادارات کل نوسازی مدارس در اجرای شاخص های سند زیر نظام فضا، تجهیزات و فناوری بکوشند

مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس :
معاونان فنی ادارات کل نوسازی مدارس در اجرای شاخص های سند زیر نظام فضا، تجهیزات و فناوری بکوشند
مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس گفت: معاونان فنی ادارات کل نوسازی مدارس باید در اجرای شاخص‌های سند زیر نظام فضا، تجهیزات و فناوری کوشا باشند و برای این مساله از هیچ تلاشی دریغ نکنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، عماد مخدومی در گردهمایی معاونان فنی و مسولان روابط عمومی که در استان اصفهان برگزارشد، با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه معاونت های فنی ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها در طراحی و اجرای پروژه های آموزشی گفت: بر اساس اسناد بالادستی (سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند زیرنظام فضا و تجهیزات) مبانی نظری طراحی و ساخت فضاهای آموزشی و تربیتی باید مبتنی بر فلسفه تعلیم و تربیت و متناسب با یافته های علمی و پژوهشی باشد.
وی همچنین با اشاره به اهمیت انعکاس فعالیت های در این حوزه افزود: نقش روابط عمومی ها نیز در انعکاس فعالیت‌ها و معرفی فضاهای آموزشی با روش های ساخت نوین، بسیارحائز اهمیت است و باید در این راستا تعامل خوبی بین این معاونت و واحد روابط عمومی باشد.
مدیرکل دفترفنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه در مدرسه سبز تمامی اعضای جامعه متشکل از جمله معلمان، دانش‌آموزان و مربیان به کسب آموزش و مهارت‌های محیط زیستی مبادرت می‌کنند، عنوان کرد: هدف از تاسیس و توسعه مدارس سبز کاهش هزینه‎ها و اثرات نامطلوب روی محیط زیست، افزایش سلامتی و کارایی دانش‌آموزان و افزایش آگاهی در حوزه پایداری و محیط زیست است.
مخدومی با اشاره به اقدامات انجام شده از سال 1382 تاکنون، افزود: استفاده از سیستم‌های گرمایشی چگالشی، تهیه طرح های استاندارد معماری، بهره برداری از انرژی خورشیدی در تأمین گرمایش و آب گرم مصرفی مدارس، استفاده ازشیرآلات ترموستاتیک رادیاتور، استفاده ازسیستم‌های کنترل هوشمندموتورخانه، عایقکاری جداره‌های ساختمان و سیستم‌های تاسیساتی، استفاده از پنجره‌های دوجداره و رعایت کامل مبحث 19 مقررات ملی ساختمان و ضوابط مربوطه از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است.
مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس کشور یادآور شد: استفاده از بخاری‌های گازسوزهرمتیک، بهره گیری از سیستم گرمایش ازکف، نظارت و راهبری اجرای طرح استفاده از پساب فاضلاب ساختمان‌های آموزشی جهت بهره‌گیری در آبیاری فضاهای سبز از دیگر اقدامات انجام شده در این سازمان است.
وی یادآور شد: هم‌چنین برای توسعه مدیریت سبزدر مدارس، سازمان نوسازی مدارس کشور با دانشگاه تهران و سازمان انرژی‌های نو ایران در خصوص تامین گرمایش، سرمایش و آب گرم مصرفی توسط سیستم پمپ حرارتی زمین گرمایی و با دانشگاه علم و صنعت در خصوص استفاده از بخاری‌های کاتالیستی تابشی گازی همکاری داشته است.
مخدومی دربخش دیگری از سخنانش درباره ضرورت مکانیابی فضاهای آموزشی، گفت: مکانیابی دقیق، علمی و مطالعه شده مدارس، به منظورجلوگیری ازاتلاف بودجه و تخصیص منابع، توسعه عدالت آموزشی، عدم احداث مدارس در همجواری‌های نامناسب و ... بسیار ضروری است که در این راستا اقدامات بسیار اساسی در حال انجام است.
مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین با اشاره به دستاوردهای تحقق فرآیند مکانیابی فضاهای آموزشی، عنوان کرد: تدوین شاخص‌ها و معیارهای مکان‌یابی فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی مبتنی بر آمایش سرزمین و تحولات جمعیتی، ایجاد بستری استاندارد و یکسان جهت مکان یابی انواع فضاهای آموزشی براساس آمایش سرزمین و تحولات جمعیتی، طراحی و استقرار نظام هوشمند الکترونیکی برای مکان یابی مناسب فضاها و مراکز در قالب توسعه سیستم حامی برنامه‌ریزی مکانی و ایجاد بستری مبتنی بر فناوری اطلاعات مکانی برای طراحی و ارزیابی سناریوهای مختلف در فرآیند مکان یابی انواع فضاهای آموزشی از مهم‌ترین دستاوردهای تحقق فرآیند مکان‌یابی فضاهای آموزشی است.
شایان ذکر است؛ در این گردهمایی معاونان فنی ادارات کل نوسازی مدارس برای بیان نظرات و پیشنهادات خود به بحث و تبادل نظر در زمینه های مختلف تخصصی حوزه خود پرداختند.

آخرین به روز رسانی سایت

15
آبان1396

حوزه مدیر کل

واحد فناوری اطلاعات : -نگهداری و توسعه شبکه ارتباطی ، حفظ امنیت شبکه و مدیریت منابع اطلاعات -سازماندهی...

15
آبان1396

اطلاعات آماری

...

10
آبان1396

چشم انداز و آینده...

چشم انداز و آینده : بازسازی مدارس تخریبی و خطرآفرین تعمیم و توسعه فرهنگ مشارکت مردم...

11
آبان1396

قانون تشکیل

در ارديبهشت ماه 1354 قانون تاسيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور به عنوان يک...

15
آبان1396

حوزه معاونت و پشتیبانی

حوزه معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت کليه خدمات پشتيباني اداري و مالي در...

15
آبان1396

حوزه معاون اجرایی

معاون اجرایی : -پیگیری امر تهیه مصالح مورد نیاز پروژه های عمرانی -تشکیل جلسات کمیسیونهای تحویل موقت و...

09
آذر1396

حوزه معاونت فنی

ارائه خدمات فنی مهندسی شامل طراحی معماری ، محاسبات و تأسیسات مکانیکی و برق ، نقشه...

10
آبان1396

نیازهای جدید آموزش و...

محمدحسن قائدیها مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در جلسه مجمع عمومی هیئت امناء انتخابات هشتمین...

03
مرداد1397

همزمان با دهه کرامت...

سه شنبه دوم مرداد 97 آئین کلنگ زنی مدرسه خّیر ساز زنده یاد حاجیه خانم نصرت...

01
مرداد1397

بازدید معاون وزیر و...

در بعد از ظهر چهار شنبه  27 تیر ماه 97 با دعوت نماینده مردم شریف شهرستان...

«
»

آدرس بر روی نقشه

آمار بازدید

امروزامروز101
دیروزدیروز677
هفته جاریهفته جاری24
ماه جاریماه جاری10551
کل بازدیدکل بازدید95136

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید