×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

برگزاری گردهمایی مدیران کل نوسازی مدارس برخی استانها (مدیران جدید الانتصاب)

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی :

توجه به کرامت کارکنان در رفتار مدیریتی مورد توجه قرار گیرد/ شادابی و نشاط، اصلی مهم برای رسیدن به تعالی سازمانی

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تأکید بر لزوم توجه به کرامت انسانی و رعایت اخلاق حسنه در رفتار مدیریتی گفت: برای رسیدن به تعالی سازمانی و افزایش بهره وری و کارامدی، باید به کرامت کارکنان و ارتقاء انگیزه‌های آنان با ایجاد محیطی شاداب و با نشاط، توجه کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اصفهان، گردهمایی مدیران کل نوسازی مدارس برخی استانها (مدیران جدید الانتصاب) به منظور هم اندیشی و ایجاد وحدت رویه در عملیاتی کردن رویکردها و سیاست های جدید سازمان، با حضور معاون توسعه مدیریت پشتیبانی و مشارکت های مردمی برگزار شد.

دکتر محمد جمال‌زاده، بااشاره به اینکه امروزه سازمان‌ها دچارچالش‌ های فراوان هستند بیان کرد: برای بهبود عملکرد و افزایش کارامدی و بهره وری همیشه به پارامترهای مادی و پرداخت پاداش و مزایا نیازی نیست، بلکه انگیزه های معنوی و توجه به حرمت و کرامت کارکنان در این راستا، بسیار مهمتر از مؤلفه های مادی است.

وی ادامه داد: جایگاه مدیریت و رهبرى از مهم ترین موضوعات جهت دهنده به اداره امور یک سازمان است؛ اینکه انسان از چه مجرایى گام در میدان اداره امور بگذارد و به رهبرى بپردازد، نقشى تعیین کننده در مدیریت دارد. تصمیم گیرى ها، و رفتار و سلوک مدیریتى به شدت در رسیدن به تعالی سازمانی تاثیر دارد.

جمال‌زاده اظهارداشت: توجه و رسیدگى به کارهاى کلان و نیازهاى اساسى کارکنان (حمایت هاى مالى و فراهم کردن امکانات) موجب توانمندى و پایدارى آنان در کار می‌شود و همچنین کارهاى خرد و نیازهاى جزئى آنان ( شامل یادکردها، سر زدن ها، روابط عاطفى، سخنان محبت آمیز و پیگیرى ها) موجب پیوندهاى عاطفى و روحى و بالا رفتن انگیزه ها می‌شود.

وی با اشاره به روایتی از پیامبراکرم(ص) که فرمودند" من برای امتم از فقر نمی ترسم. از سوء تدبیر در امور می ترسم، چرا که حسن تدبیر جامعه فقیر را ثروتمند و سوء تدبیر جامعه ثروتمند را فقیر می کند." بیان کرد: امروزه کرامت انسانی محور و مبنای حقوق بشر تلقی شده و پیشرفت و توسعه‌ی پایدار در هر جامعه ای، مستلزم رعایت آن است. از این رو در سیاست‌های کلی نظام اداری کشور که توجه و اجرای برنامه‌های آن از ضرورت‌ها و اهداف هر دستگاه دولتی به شمار می‌رود، به نهادینه‌سازی فرهنگ سازمانی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی و کرامت انسانی و ارج نهادن به سرمایه‌های انسانی و اجتماعی اشاره شده است.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین بر توجه به ورزش و سلامت کارکنان در ادارت کل تأکید کرد و ایجاد فضایی شاداب، سالم و با نشاط را لازمه ارتقاء انگیزه های کارکنان دانست.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود با بیان اینکه اصل مشورت و همفکری در راهبری و مدیریت سازمانی بسیار اهمیت دارد خاطرنشان کرد: عدم توجه به مشارکت کارکنان در تصمیم گیری‌ها، یکی از آفت هایی است که همواره از بین بردن انگیزه‌های کارکنان خلاق و نوآور را تهدید می کند.

آخرین به روز رسانی سایت

12
ارديبهشت1398

گالری عکس جشنواره

12
ارديبهشت1398

نمایشگاه خیرین

12
ارديبهشت1398

خیرین مرحوم

11
ارديبهشت1398

نمایشگاه

08
ارديبهشت1398

صفحه اصلی جشنواره

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز738
دیروزدیروز800
هفته جاریهفته جاری5570
ماه جاریماه جاری16552
کل بازدیدکل بازدید276150

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید