×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

افتتاح چندین فضای آموزشی در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

با حضور وزیر آموزش و پرورش در استان اصفهان صورت گرفت؛

افتتاح چندین فضای آموزشی در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

وزیر آموزش و پرورش امروز چندین پروژه عمرانی را در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل استان اصفهان افتتاح یا کلنگ زنی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان، سید محمد بطحایی که به منظور بازدید از روند اجرای طرح های عمرانی و بازدید از مراکز آموزشی، افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه و شرکت در مراسم تجلیل از خیرین صبح امروز به استان اصفهان سفر کرده بود، از شهرهای کاشان و آران و بیدگل بازدید کرد.

وزیر آموزش‌ و پرورش در این سفر، با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان اصفهان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهر، فرماندار و مردم و جمعی از خیرین مدرسه ساز، آموزشگاه خیّرساز ۶کلاسه حبیبی و آموزشگاه خیرساز ۶کلاسه بهاران را در سفید شهر افتتاح کرد.

بطحایی در مراسم افتتاح مدرسه خیّرساز حبیبی با قدردانی از خیّر نیک اندیش مدرسه ساز و تلاش و زحمات مردم سفیدشهر، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که در مدرسه ای هستم که به همت خیر نیک اندیش ساخته شده است و بدون شک آقای حبیبی در ثواب کارهایی که آینده سازان این مدرسه در جامعه انجام می دهند، شریک هستند.

وی افزود: در آموزش و پرورش معتقدیم که آینده کشور در مدارس ساخته می شود و دانش آموزان در این مدارس باید زندگی کردن را یاد بگیرند و صبوری، ازخود گذشتگی، احترام به دیگران و رعایت حقوق شهروندی را تمرین کنند.

شایان ذکر است؛ آموزشگاه حبیبی با مشارکت خیّر نیکوکار "علی حبیبی نصرآبادی" در زمینی به مساحت  ۲ هزار مترمربع و با ۶ کلاس درس و آموزشگاه بهاران نیز  با مشارکت خیّر نیکوکار "حسین برزویی" در زمینی به مساحت ۳۰۷۱ مترمربع در ۶ کلاس درس احداث شده است.

افتتاح سالن ورزشی "شهید حسین اسماعیلیان" آران و بیدگل و شرکت در مراسم کلنگ زنی دو آموزشگاه خیّرساز ۶ کلاسه در آران و بیدگل و نوش آباد برنامه بعدی سید محمد بطحائی بود که کلنگ ساخت زمین چمن مصنوعی ورزشگاه شهید اسماعیلیان را نیز بر زمین زد.

بطحایی در ادامه سفر خود در شهرستان آران و بیدگل، کلنگ ساخت آموزشگاه خیرساز ۶ کلاسه در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع که به همت خیّر نیک اندیش، بانو "کوزه گر "مادر شهید حسین شمس الدین، ساخته می شود را به زمین زد.

شایان ذکر است؛ وزیر آموزش و پرورش با حضور در شهر نوش آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل، در مراسم کلنگ زنی آموزشگاه خیّرساز ۶کلاسه دبستان باب الحوائج به مساحت ۲۱۰۰ مترمربع شرکت کرد؛ این آموزشگاه از محل درآمدهای صندوق قرض الحسنه باب الحوائج احداث خواهد شد و تمامی سپرده گذاران در این امر خیر سهیم هستند.

بطحایی در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات مردم شهر نوش آباد، اظهار کرد: شهر نوش آباد جز شهرهای سرآمد در امور خیر و مدرسه سازی است و امیدوارم به زودی تمامی فضاهای آموزشی و پرورشی کشور استاندارد و در خور دانش آموزان عزیزمان شود.

نماینده مردم شهرستان آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین مطرح کرد: اکثر فضاهای آموزشی در شهرستان آران و بیدگل با همت و مشارکت مردم ساخته شده است.

سیدجواد ساداتی نژاد ضمن قدردانی از خیّر مدرسه ساز و همراهی مردم شهر، اظهار کرد: از بهترین جلساتی که در طی سال تشکیل می شود، نشست هایی است که در آن خیّرین هستند و تقدیر و تجلیل از آنان صورت می‌گیرد.

وی افزود: شهرستان آران و بیدگل، منطقه مردمی است که در بیشتر زمینه های اجتماعی و اقتصادی حضور مردم به وفور دیده می شود. بطور مثال در حوزه اقتصاد عمده کارخانجات غیردولتی و دارای تولیدات داخلی است، در حوزه آموزشی اکثر فضای آموزشی با همت و مشارکت مردم ساخته شده است و موارد زیاد دیگری که با کمک و مشارکت مردم توسعه یافته است.

 وزیر آموزش و پرورش در آئین افتتاح آموزشگاه خیرساز بهاران در آران و بیدگل با اشاره به حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه زاهدان اظهار کرد: آموزش و پرورش در تهیه وسایل و تجهیزات استاندارد مدارس به کمک مردم و خیّرین نیاز دارد.

بطحائی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانش آموزان دختر دبستان اسوه حسنه زاهدان و تسلیت به خانواده های آنان و جامعه فرهنگیان اظهار کرد: آموزش و پرورش در تهیه وسایل و تجهیزات استاندارد و مورد نیاز فضاهای آموزشی و پرورشی، نیاز به کمک دارد و یقین دارم با ظرفیتی که خیّرین نیک اندیش در کشور دارند، می توانند در این امر به کمک آموزش و پرورش بیایند.

وی افزود: همه تلاش هایی که برای به ثمر رسیدن تعلیم و تربیت کشیده می شود به شرطی اتفاق می افتد که مدرسه ویژگی های لازم را داشته باشد و شایستگی تحقق اهداف را داشته باشد. البته صرفاً فضای فیزیکی مدرسه منظور نیست، بلکه همه آن چیزی است که برای تعلیم و تربیت دانش آموزان مورد نیاز است.

بطحایی با بیان اینکه مدرسه در فرایند تعلیم و تربیت بسیار موثر است، تصریح کرد: اگر قوی ترین محتوای آموزشی را داشته باشیم اما مدرسه مناسبی نداشته باشیم، به اهداف خود در تعلیم و تربیت دست پیدا نمی کنیم.

وی تاکید کرد: در دولت دوازدهم این سیاست و جهت گیری را دنبال می کنیم که مدرسه اصلی ترین سازمان در آموزش و پرورش شود و توانایی هایی لازم را بدست آورد و در این مسیر اختیارات لازم برای مدرسه درنظر خواهد گرفته شد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: ساختمان و حیاط مدرسه صرفاً تجهیزات سخت افزاری و فیزیکی نیستند، بلکه در یادگیری دانش آموزان موثرند و امکاناتی که در مدرسه به کار گرفته می شود در فرایند یادگیری بسیار مهم است.

وی با مهم شمردن نقش فضای مدرسه در تعلیم و تربیت دانش آموزان، اظهار کرد: مدرسه باید کارگاهی برای تمرین کردن زندگی باشد و دانش آموزان مهارت های لازم را در آن آموزش ببینند و برای داشتن چنین مدارسی باید به این سمت حرکت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه سفر یکروزه خود، با حضور در محله لتحر شهرستان کاشان، کلنگ احداث آموزشگاه خیّرساز ۶کلاسه را که با مشارکت خیر نیک اندیش "احمد ارشادی" در  زمینی به مساحت هزار و ۸۵۰ مترمربع ساخته خواهد شد، و همچنین در محله زیدآباد، کلنگ احداث آموزشگاه خیّرساز ۱۲کلاسه در زمینی به مساحت۳۷۰۰ مترمربع را که با مشارکت خیر مدرسه ساز "پیله" احداث می شود، را به زمین زد.

بطحایی در ادامه این بازدید، آموزشگاه خیّرساز ۶کلاسه زنده یاد "حاج جعفر یزدانیان" را که در زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع احداث شده است، افتتاح کرد و با حضور در جمع معلمان، مسئولان آموزش و پرورش و خیّرین به بررسی مسائل  آموزشی و پرورشی شهرستان پرداخت.

همچنین وزیر آموزش وپرورش با حضور در محله زیدآباد شهر کاشان آموزشگاه خیرساز علی بن ابیطالب (ع) را که با همت خیّرین "کاشانیان و محسنی" در زمینی به مساحت ۲۴۲۰ مترمربع در ۶کلاس احداث شده است و آموزشگاه خیر ساز ۹کلاسه "انیس السادات فقیه" به مساحت ۱۵۶۰ متر مربع را افتتاح کرد.

1545326248 photo 2018 12 20 18 20 31

1545326270 photo 2018 12 20 13 23 55

1545326289 photo 2018 12 20 13 16 48

1545326499 photo

آخرین به روز رسانی سایت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز493
دیروزدیروز1555
هفته جاریهفته جاری6146
ماه جاریماه جاری24172
کل بازدیدکل بازدید538120

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید