×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

بازدید خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های ملی از معماری مدارس استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، در آستانه برگزاری هشتمین همایش ملی مدرسه ایرانی _ معماری ایرانی، که فردا با حضور وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مدیران کل نوسازی مدارس استان‌ها، اساتید دانشگاه و دانش‌آموختگان حوزه معماری، در استان یزد برگزار می‌شود، برخی از نمایندگان رسانه‌های ملی طی سفر دو روزه به استان اصفهان، از برخی مدارس با معماری خاص و متفاوت اصفهان بازدید کردند.

خبرنگاران در این بازدیدها از نزدیک با فضای فیزیکی ساختمان مدارس و نوع معماری و چرایی تفاوت‌های نوع مدرسه بر اساس جنسیت، سن، مقطع تحصیلی و ....آشنا شدند.

مدارس حسین امین، نژاد ستاری، حق پناه، موقوفه صارمیه، مفضلی، حلبیان و فضیلی نمونه مدارس متفاوت با نوع معماری خاص بودند که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت.

شایان ذکر است؛ مدیرکل، معاون اجرائی و کارشناسان اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان ضمن همراهی اصحاب رسانه، توضیحات فنی و تخصصی لازم را در این بازدیدها ارائه کردند. 

مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان در حاشیه این بازدیدها با اشاره به یکی از رویکردهای مهم سازمان که هویت‌بخشی به معماری مدارس است، گفت: نوع معماری و طراحی فضای آموزشی در تربیت دانش‌آموزان تاثیرگذار است و نقش بسزائی در ایجاد شادابی و نشاط کودکان دارد.

سید مهدی میربد با بیان اینکه معماری مدارس ایرانی اسلامی باید احیا شود، تاکید کرد: هویت بخشی به فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی و احیاء معماری اسلامی ایرانی با رعایت الگوهای بومی، الگوهای توسعه پایدار در آمایش سرزمین و اقتضائات محیط‌های آموزشی، تربیتی و جمعیتی، مکان‌یابی مدارس و مراکز، تکنولوژی ساخت و صنعتی‌سازی، مدرسه سبز و ملاحظات ارگونومیک و فضاهای آموزشی است.

وی با بیان اینکه ساخت فضاهای آموزشی باید از حالت تیپ و یکنواخت خارج شود، ادامه داد: طی سال‌های اخیر سعی شده است با تغییر رویکرد در طراحی مدارس، نوع معماری متفاوت، شاداب و خلاقانه باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تا کنون حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد مدارس این استان متفاوت طراحی شده است، اما روند این رویکرد باید سرعت بیشتری به خود بگیرد. 

khabarnegaran2

khabarnegaran3

khabarnegaran4

آخرین به روز رسانی سایت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز231
دیروزدیروز1662
هفته جاریهفته جاری7566
ماه جاریماه جاری22082
کل بازدیدکل بازدید768051

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید