×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 495
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 496

ساخت و تحویل 118 فضای آموزشی با 637 کلاس درس در سال 98

مدیرکل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان ازساخت 118 فضای آموزشی ،پرورشی و ورزشی دراستان در سال 1398 خبرداد . مهندس میربد که گزارشی از عملکرد این اداره کل در سال 98را ارائه میکرد افزود : درسال جاری این اداره کل با مشارکت و همراهی خیرین محترم مدرسه ساز در مجموع 118 فضای آموزشی شامل 637کلاس درس با زیربنای حدود 120هزار مترمربع را تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان نموده است . وی افزود: برای ساخت این تعداد پروژه در مجموع بالغ بر حدود 126 میلیارد تومان هزینه شده است،

وی  همچنین گفت ازاین تعداد فضای آموزشی 30 مدرسه با 106 کلاس درس از محل اعتبارات دولتی 72 مدرسه با 421 کلاس درس به صورت مشارکتی با خیرین مدرسه ساز به بهره برداری رسیده است .ضمن آنکه 16مدرسه و فضای آموزشی نیز بصورت کامل به همت نیکوکاران مدرسه ساخته شده است .مدیر کل نوسازی مدارس استان اصفهان گفت : یکی از راهبردهای اصلی ما در سال 98 استفاده از ظرفیت خیرین  نیک اندیش مدرسه ساز و سایر نهاد های حقوقی فعال در امر مدرسه سازی بوده است ،

رفع محرومیت و کاستی های فضاهای آموزشی در مناطق محروم

مدیر کل نوسازی مدارس استان اصفهان با اشاره به اینکه بخش زیادی ازفعالیت های این اداره کل برای رفع محرومیت و کاستی های فضاهای آموزشی در مناطق محروم استان بوده است ،گفت : درسال 98 تعدادی از  مدارس سنگی ویا کلاس های پیش ساخته کانکسی مشتمل بر 118 کلاس درس در مناطق دوردست استان از جمله شهرستانهای سمیرم ، فریدونشهر جمع آوری شده و جای خودرا به مدارس و کلاس های ایمن و استاندارد داده است .

بخاری های نفتی و غیرایمن  تا اواخر اردیبهشت 99 جمع آوری و حذف خواهد شد .

مهندس میربد همچنین به استاندارسازی سیستم گرمایش مدارس استان نیز اشاره کرد و افزود : در سال 98 تمامی بخاری های نفتی غیراستاندارد در مدارسی که علمک گاز به درب مدرسه رسیده بود را جمع آوری نمودیم وبراساس قراردادهای منعقد شده تا اواخراردیبهشت ماه سال آینده نیزبخاری های نفتی درتمام مدارس استان جمع آوری و حذف خواهد شد . وی همچنین افزود : با آغاز سال تحصیلی آینده هیچ بخاری نفتی در در مدارس استان روشن نخواهد شد و جای آنها ازسیستم های گرمایشی ایمن و استاندارد را خواهد گرفت . این مقام مسئول در تشریح اقدامات انجام شده در سال 98 گفت :در حال حاضر از 483  پروژه استان 213پروژه را با جلب حمایت خیرین و جذب اعتبارات دولتی فعال نموده ایم و فعال کردن سایر پروژه ها ازاولویت های اصلی این اداره کل است .

"صنعتی سازی" مدارس و فضاهای آموزشی

مدیر کل نوسازی مدارس استان اصفهان در بخش دیگری از گزارش سالیانه خود به رویکرد جدید این اداره کل درساخت و تجهیز مدارس استان اشاره کرد و افزود : در سال 99 تلاش خواهیم کرد تا رویکرد "صنعتی سازی " مدارس و فضاهای آموزشی رابه عنوان روشی که علاوه برافزایش "کیفیت " ، "سرعت "  ساخت پروژه های آموزشی را نیز ارتقاء می بخشد، درسطح استان تعمیم و گسترش دهیم .

 اجرای دوطرح جدید "مدرسه سبز"

 وی همچنین به اجرای دو طرح جدید  " مدرسه سبز "  که مورد تاکید سازمان نوسازی مدارس کشور می باشد اشاره کرد و افزود : تکمیل این دوطرح "مدرسه سبز " ازدیگربرنامه های این اداره کل است که در جهت بهینه سازی مصرف انرژی در مدارس و ایجاد فرهنگ ساخت مدارس براساس الگوهای نوین در تامین ومصرف انرژی های پاک را مورد تاکید قرار داد . مهندس میربد ازدیگرالویت های این اداره کل را در سال 99به بحث " معماری " مدارس وفضاهای آموزشی اشاره کرد و گفت خوشبختانه معماری مدارس استان در جایگاه مناسبی قرار دارد و عوامل فنی و اجرایی ساخت مدارس استان قابلیت های بالایی دراین عرصه را دارند و مانیز تلاش خوایم کرد معماری مدارس استان همچنان در سیر صعودی و رشد و تعالی قرار داشته باشد .

"مشارکت "خیرین عامل اصلی موفقیت دراجرای برنامه های پیش روی این اداره کل است .

مدیر کل نوسازی مدارس استان ،خیرین مدرسه ساز را سرمایه ای ارزشمند برای توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی کشور و استان اصفهان ارزیابی کرد و گفت :"جذب " خیرین مدرسه ساز در تعامل کامل با مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل آموزش پرورش ازدیگربرنامه های اساسی این اداره کل در سال آینده است که به شکل ویژه در دستور کارقرار دارد  .وی افزود :"مشارکت " خیرین مدرسه ساز عامل اصلی موفقیت در اجرای برنامه های پیش روی این اداره کل از جمله در موضوع ؛ جمع آوری و حذف مدارس سنگی و کانکسی استان ،حذف بخاری های غیر ایمن و استاندارد سازی سیستم گرمایش مدارس ،اجرای طرح صنعتی سازی مدارس و تکمیل پروژه های نیمه تمام در سطح استان خواهد بود .

مهندس میربد تاکید کرد : این اداره کل جذب و حمایت و همراهی خیرین در ساخت و تجهیز مدارس استان را به عنوان یک "هدف راهبردی "دنبال خواهد کرد .

آخرین به روز رسانی سایت

23
مرداد1398

پایان مهلت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز1242
دیروزدیروز1174
هفته جاریهفته جاری1052
ماه جاریماه جاری13854
کل بازدیدکل بازدید712970

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید