header site 99 05 28

×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

سهم ۱۴۰ میلیارد تومانی اصفهان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز

سهم ۱۴۰ میلیارد تومانی اصفهان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اعلام کرد:
سهم ۱۴۰ میلیارد تومانی اصفهان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به تخصیص ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز در کشور، گفت: این عدد در بودجه ۱۴۰۰ نیز تکرار شده و سهم استان اصفهان نیز ۱۴۰ میلیارد تومان است که امیدوارم بیش از این تخصیص یابد چون حضور خیرین در این استان قوی است.
دکتر مهراله رخشانی مهر امروز (دوشنبه_۴ اسفندماه) در حاشیه افتتاح پروژه های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان در بادرود، اظهار کرد: تا ۶ ماه قبل حدود ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی بودند. خوشبختانه طی این چندسال با تخصیص اعتبارات و انجام اقدامات، براساس آخرین آمار در دهه مبارک فجر، مدارس نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی به ۱۹.۵ درصد کاهش یافت.
وی با اشاره به اینکه طی سال ۹۵ تاکنون حدود ۱۰ و نیم درصد مدارس کشور تخریب،‌ بازسازی و مقاوم سازی شدند، گفت: از ۱۹.۵ درصد مدارس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی کشور، حدود ۷ درصد مدارس نیازمند تخریب و بازسازی هستند و حدود ۱۲.۵ درصد نیازمند مقاوم سازی هستند که نسبت به آمار قبلی ما به مراتب بهتر است.
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور درخصوص وضعیت سرانه های مدارس در کشور نیز گفت: قبلا ۱۱ استان کشور زیر خط میانگین سرانه فضاهای آموزشی بود که خوشبختانه دو استان گیلان و کردستان بالای خط میانگین آمدند و میانگین ۵.۲ متر مربع را رد کردند، به طوری که در حال حاضر ۹ استان زیر خط میانگین فضاهای آموزشی هستند.
وی به اقدامات دیگر در راستای ایمن سازی مدارس در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: تقریبا امروز موضوع بخاری های نفتی از روی میز وزارت آموزش و پرورش برداشته شد. تعداد قابل توجهی بخاری نفتی در مدارس داشتیم که متاسفانه حوادثی نیز رقم زد اما با عبارات یکه از سال ۹۲ تاکنون درنظر گرفته شد دیگر بخاری نفتی در مدارس کشور نداریم مگر در جایی که زیرساخت لازم برای استانداردسازی نداریم، مثل جایی که زیرساخت گازرسانی وجود ندارد و حتی برق هم نیست، به همین خاطر ناچاریم از بخاری نفتی استفاده کنیم.
 
780 520 991204 20

آخرین به روز رسانی سایت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز510
دیروزدیروز582
هفته جاریهفته جاری1581
ماه جاریماه جاری510
کل بازدیدکل بازدید971866

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید