header site 14000101

×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 496

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان: خیرین مدرسه‌ساز، مدرسه ساز نیستند بلکه مدرسه باور هستند

مجتبی ملا احمدی_رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان با اشاره به ایثار و جانفشانی رزمندگان دیروز در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، گفت: امروز و در عرصه آموزش و پرورش کشور، سربازان عرصه تعلیم و تربیت به جنگ با جهل و نادانی آمده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه خیرین مدرسه‌ساز، مدرسه ساز نیستند بلکه مدرسه باور هستند، گفت: این خیرین باور دارند ابرهای توسعه و پیشرفت کشور فقط بر حیاط مدارس می بارد.
ملا احمدی با اشاره به شکل گیری مجمع خیرین مدرسه ساز استان از سال ۷۸ تاکنون، تصریح کرد: این مجمع ۹ دوره هیات مدیره را پشت سرگذاشته و امروز دهمین دوره کار خود را شروع کرده است.
وی با بیان اينکه خیرین مدرسه ساز استان در این سال‌ها زحمات زیادی در احداث و تجهیز مدارس  متقبل شده‌اند، اعلام کرد: هزار و ۳۹۰ پروژه با ۸ هزار و ۲۰۰ کلاس درس حاصل تلاش و مشارکت خیرین مدرسه ساز استان است. خیرین مدرسه ساز به طور متوسط در هر سال ۶۰ پروژه یعنی در هر ماه ۳۰ کلاس درس و هر روز یک کلاس درس احداث کرده‌اند.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان با اشاره به حضور هزار و ۵۰۰ خیر مدرسه ساز در اصفهان، گفت: بالغ بر ۲۰۰ نفر از خیرین مدرسه ساز استان بانوان خیر هستند که پیش از هرچیز کلاس با عظمت گذشت و فداکاری را بنا می‌کنند که به مراتب مهم‌تر از ساخت فضای فیزیکی است.
وی در ادامه با بیان اینکه نیازهای فضای آموزشی استان در چند قالب دسته بندی می‌شود، تصریح کرد: احداث فضای جدید در شهرک‌های جدید و حاشیه‌ای، تخریب مدارس غیراستاندارد، توسعه کلاس‌ها برای تعدیل تراکم دانش آموزان، احداث سالن‌های چندمنظوره، توسعه فضاهای کارگاهی در هنرستان‌ها، استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس ازجمله نیازهای آموزشی است. همچنین در دوره کرونا دو اولویت دیگر اضافه شد که شامل آماده سازی و تجهیز مدارس برای استفاده از بستر آموزش الکترونیک و توجه به امور بهداشتی و سلامت مدارس است.
ملا احمدی با اشاره به اعلام حداقل چهار اولویت اولیه از سوی هر منطقه و ناحیه آموزش و پرورش استان، گفت: بر این اساس به ۱۷۸ مدرسه با هزار و ۵۰۰ کلاس درس در استان نیاز فوری و ضروری داریم که با همت خیرین در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه به برخی از مشکلات خیرین مدرسه ساز اشاره و تصریح کرد: مدارسی که به صورت مشارکتی توسط خیرین احداث می‌شود و سهم خیر پرداخت شده، اما سهم دولتی برای پروژه هنوز محقق نشده که امیدواریم در دستور کار دولت قرار گیرد.
وی خواستار تسهیل صدور مجوز برای مدارس شد و افزود: برای تخریب یک مدرسه دولتی سه تا چهارماه باید به اداره راه و شهرسازی مراجعه کنیم.  ضمن اینکه باتوجه به شرایط اقتصادی کشور،‌ خیرین مشکلاتی در حوزه مالیاتی پیدا می‌کنند که باید ساز و کاری برای آن پیش بینی کرد تا خیرین درگیر مسائل حاشیه‌ای نشوند و بتوانیم گام بلند دیگری در احداث فضاهای آموزشی و کمک به آموزش و پرورش استان برداریم.
 
760 14000817 3

آخرین به روز رسانی سایت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز3
دیروزدیروز1224
هفته جاریهفته جاری1077
ماه جاریماه جاری4348
کل بازدیدکل بازدید1263273

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید