header site 1401

×

پیام

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 496

برگزاری بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان

برگزاری بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان
 
 بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان، با حضور وزیر آموزش و پرورش، حميدرضا خان محمدی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس کشور، معاون استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل نوسازی مدارس و رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان و حدود 700 نفر از خیرین مدرسه ساز اصفهان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اصفهان که روز پنجشنبه، ۲۲ دی ماه برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ خیر و مدرسه سازی از گذشته وجود داشته، اما با تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز به صورت هدفمند دنبال شد تا امروز که از هر دو کلاس درس، یک کلاس را خیرین می سازند. وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز جایی هزینه کرده اند که همواره برای آنها باقیات الصالحات است، تصریح کرد: گفته می شود با هر بنایی که برپا می شود فرهنگی ایجاد می شود، اما در واقع این فرهنگ است که بنایی ایجاد می کند و انسان های فرهیخته، سرمایه های اجتماعی و فرهنگی خود را به کار می گیرند و آثاری خلق می کنند که در وهله اول کاربرد تربیتی دارد.
نوری اعلام کرد: برای تعدیل تعهد خود به خیران برای املاک مازاد وزارت که حدود ۶۰۰ ملک است مجوز گرفتیم که پروژه های نیمه کاره را تکمیل کنیم ضمن اینکه دولت از سایر منابع ۵۰۰ میلیون یورو برای مدارس نیمه تمام، مدارس کانکسی و تخریبی اختصاص خواهد داد که ۱۱۷ میلیون یورو قبلاً اختصاص داده و امید است بتوانیم حداقل تعهدات خود را ادا کنیم.
وی از واگذاری میزبانی المپیاد جهانی فیزیک در سال ۱۴۰۳ به اصفهان خبر داد و گفت: در کنار این المپیاد، از مجمع خیرین مدرسه ساز اصفهان می خواهم یک پیوست رسانه ای برای معرفی خیرین تهیه کنند تا خیرین مدرسه ساز به دنیا معرفی شوند.
 
 
ساخت نیمی از مدارس در حال ساخت با مشارکت خیرین
حميدرضا خان محمدی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس كشور در این جشنواره، اظهار کرد: ویژگی که در نگاه خیرین استان اصفهان وجود دارد، انجام کارها با رویکرد نگاه به آینده است. وی با گفت: ۵۰ درصد از مدارس در حال ساخت کشور با مشارکت خیرین در حال ساخت است. ردیف اعتباری بودجه سال ۱۴۰۲ در ردیف خیرین ۴۹.۲ درصد رشد داشت که نشان از عزم دولت برای توجه به مشارکت مردم و خیرین دارد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس كشور با بیان اینکه دولت از خیرین مدرسه ساز عقب مانده، اظهار امیدواری کرد تعهدات دولت هرچه زودتر انجام شود و گفت: امیدواریم شاهد روزی باشیم که دانش آموزی به خاطر کمبود مدرسه استاندارد از تحصیل بازنماند.
 
نیاز به هزار و ۵۰۰ کلاس درس جدید
در هر سال تحصیلی محمدرضا ابراهیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در این جشنواره با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز تفسیرگران آیات الهی و سنت نبوی هستند، با بیان اینکه سالانه ۳۵ تا ۴۰ هزار دانش آموز در استان اضافه می شود، گفت: این درحالی است که برخی مدارس به دلیل فرسودگی از گردونه خارج می شوند، بر این اساس سالانه حدود هزار و ۵۰۰ کلاس نیاز داریم که امیدواریم خیرین در این زمینه همچنان فعال باشند.
 
 
مجید نسیمی، مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان نیز با قدردانی از خیرین مدرسه ساز، گفت: امیدواریم خیرین مدرسه ساز همچنان یاری گر ما باشند تا بتوانیم کمبودها و نیازهای آموزشی را برای تربیت آینده سازان کشور برطرف کنیم.
 
 
۳۳۰ پروژه خیر ساز در اصفهان در انتظار ایفای تعهدات دولت
مجتبی ملااحمدی، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان در این جشنواره، اظهار کرد: خیرین مدرسه ساز استان اصفهان نه فقط سازندگان ۱۰ هزار کلاس درس که سازندگان برج های عشق و عاطفه و اندیشه هستند. وی گفت: خیرین مدرسه ساز استان اصفهان ۸ هزار و ۵۰۰ کلاس درس در استان اصفهان و حدود ۲ هزار و ۱۵۰ کلاس درس در استان های دیگر ساخته اند و نگاه خیرین به توسعه کل کشور است.
 
760 14011022 3

آخرین به روز رسانی سایت

«
»

آدرس بر روی نقشه

 

آمار بازدید

امروزامروز46
دیروزدیروز705
هفته جاریهفته جاری660
ماه جاریماه جاری20125
کل بازدیدکل بازدید1630633

اطلاعات تماس

اصفهان ، خیابان باغ گلدسته ، روبروی بازار هنر ، اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان
031-32222889
031-32223092
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید